Renginiai » Be patyčių

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Mokyklos bendruomenė noriai atsiliepė į VŠĮ „Vaikų linija“ kvietimą dalyvauti akcijoje „Savaitė BE PATYČIŲ“. Jau kovo 20 dieną mokykloje prasidėjo aktyvi veikla. Visų klasių mokiniai buvo supažindinti su savaitės programa. Buvo nuspręsta visą savaitę dėvėti  rūbus su baltos spalvos akcentu. Juk balta spalva asocijuojasi su taika, draugyste ir sutarimu. Visą savaitę buvo siūloma užsiimti veikla, kuria siekiama  atkreipti dėmesį į mokyklose vis labiau plintančias patyčias, ieškoti  būdų skatinant draugiškus ir pagarbius santykius tarp paauglių, mokinių ir mokytojų. Vienas iš svarbiausių tikslų – formuoti nuostatą, kad patyčios nėra normalus reiškinys.

Pirmadienį pradėjome Draugystės kampelio pristatymu. Mokinių tarybos pirmininkė Justina perskaitė sukurtas šiam kampeliui taisykles.Tą dieną visi buvo labai draugiški ir vieni kitiems paslaugūs. Pirmos pamokos metu įvairių klasių mokiniai  kirpo rankų siluetus , vėliau dalyvavo akcijoje „Apjuosk mokyklą rankomis“ . Šia akcija norėjome parodyti, kad mūsų mokykla yra saugi ir draugiška.

Antradienį mokiniai atliko kūrybines užduotis,  kurias išradingai pristatė mokyklos foje. Vienų mokinių darbuose atsispindėjo mintys apie patyčias, atsiprašymai tų, ką yra įskaudinę. Kiti  surašė pamokymus bei  patarimus, kaip stabdyti negerus poelgius ir nelikti abejingais.

Klasių valandėlių metu mokiniai su auklėtojomis žiūrėjo filmus apie patyčias, diskutavo, samprotavo, ko reikia mūsų visuomenei, kad patyčios liautųsi.

Penktadienis - draugystės diena. Mokiniai su mokytojais kūrė ketureilius apie draugystę ir juos užrašė ant pasirinkto simbolio. Pradinukams draugystė buvo panaši į saulytę, vyresniesiems -  į žemę, širdelę,  stiklainį, drugelį.

Akcija „Savaitė be patyčių“ netapo tik žodžiais. Džiugu, kad mokiniai visą savaitę visa širdimi atsidavė kūrybinei veiklai, o svarbiausia, moksleiviai į savo širdis įsileido didžiausias vertybes  -toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.