Netradicinis » Velykų margutis

Velykų margutis

Su atbundančiu pavasariu artėja ir pati gražiausia pavasario sventė – šv. Velykos. Balandžio 15 dieną veiklos vykusios Kratiškių daugiafunkciame centre buvo skirtos šiai šventei.

Sulaukėme svečių iš Germaniškio pradinio ugdymo ir daugiafunkcio centro. Atvyko pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikai lydimi mokytojų Laimos ir Kristinos.

Ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai Velykų bandė ieškoti konditerijoje: liejo šokoladinius kiaušinius, kuriuos puošė įvairiomis sėklomis. Mažuosius mokė Juliaus mama Laima Karvelienė. Mokytoja Inga ugdytiniams padėjo "statyti" velykų namelius iš vaflių, o mokytojos padėjėja Rita su vaikučiais gamino velykų lizdelius iš sausų pusryčių.

Vyresnieji mokiniai kartu su svečiais irgi kibo į darbą. Atidžiai išklausę darbo instrukcijų ir patarimų liejo velykines monotipijas. Šios technikos vaikus  mokė  Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokytoja ekspertė G.Visockienė. Naują techniką įvaldyti visiems pavyko puikiai.

Su pakilia nuotaika Velykines dekoracijas – kiškius mokiniai kūrė su mokytoja Neringa.

Velykines stalo puošmenas – servetėles kiškučius  , modelino darbelius gaminti mokė mokytoja Ilona su mokytojo padėjėja Rima. Darbeliai reikalauja kruopštumo , rankų miklumo.

Mokytojos Laima ir Kristina su mokiniais pagamino didelį draugystės kiaušinį, kurį kiekvienas mokinys papuošė savo asmeniniu margučiu.

Daugiafunkciame centre pasklido vaško kvapas. Kodėl? O gi todėl , kad  kiaušinius marginome vašku. Šio amato mus mokė Kratiškių kaimo gyventoja Genuvaitė Šaltienė. Viešnia papasakojo apie kiaušinių vašku marginimo būdus, raštus bei dažymą. Vėliau kibome į darbą ir netrukus džiaugėmės puikiais rezultatais…  Labai ačiū viešniai už įdomią patirtį.

Netradicinio ugdymo diena prabėgo labai greitai: daug sukurta darbelių, daug įdėta pastangų ir meilės bei pasiruošimo laukiant Velykų. Bet pats gražiausias šios dienos momentas-užsimezgusi dviejų mokyklų darugystė... Dieną baigėme prie bendro vaišių  stalo kur netilo mokinių dalijimasis įspūdžiais bei naujai užmegzti draugystės pokalbiai ir pažadai dar ne kartą susitikti bendroms veikloms.

Pradinio ugdymo mokytoja Neringa Šimonienė