Netradicinis » Tolerancijos miestas

Pilietinė iniciatyva "Tolerancijos miestas"

Minėdami Tolerancijos dieną centro mokinukai pirmiausia išsiaiškino  žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę. Aptarė tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius matomus savo gyvenamojoje vietovėje. Klasių valandėlių  metu žiūrėjo mokomuosius filmukus apie tinkamą elgesį gatvėje, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje. Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis. Išsiaiškino, kad  turi gebėti pripažinti šiuos skirtumus ir gyventi vieningoje bendruomenėje.

Pradinukai kirpo, klijavo bei kūrė  svajonių miestelį, kuriame būtų gera gyventi mažiems ir dideliems, jauniems ir seniems.  Kiekvienas mokinukas gamindamas savo namą įdėjo labai daug meilės bei šilumos. Aptarė, kad juose gyvens supratingi, atsakingi, mylintys bei nuoširdūs žmonės. Vaikų nameliai virto gražiu, spalvingu  svajonių miestu, kuriame norėtų gyventi jie patys.

Paminėdami Tolerancijos dieną, drauge atlikdami užduotis, vaikai tampa supratingesni, nuoširdesni bei pakantesni vieni kitiems.