Netradicinis » Projektas ,,Žemė-mūsų namai“

Projektas ,,Žemė-mūsų namai“

Kovo 14-18 d. ikimokykliniopriešmokyklinio ugdymo grupės mokinukai dalyvavo projekte „Žemė-mūsų namai“, skirtame paminėti Žemės dienai. Projekto metu vaikai mokėsi rūšiuoti šiukšles, ugdėsi ekologinę nuostatą saugoti  gamtą, rinko šiukšles savo aplinkoje.

Aptarė ir vandens bei oro taršos problemas. Žiūrėjo filmukus apie žalą, kurią daro išsilieję naftos produktai bei pramonės atliekos visai ekosistemai. Atlikdami eksperimentus bandė suprasti kokiais būdais valomas vanduo nuo įvairių teršalų. Gamino  filtrus iš gamtinių žaliavų: samanų, sausos žolės, anglių, smėlio ir filtravo balos vandenį.

Antras eksperimentas- modeliavo naftos produktų surinkimą vandenyje. Čia pasitarnavo vanduo ir aliejus. Vaikai šaukštais  išvalė vandenį nuo išsiliejusios ,,naftos“. Dirbdami suprato, kad visiškai išvalyti – neįmanoma.

Trečiasis eksperimentas  sukėlė vaikams daug emocijų, aikčiojimų, nuostabos. Pienas, maistiniai dažai ir indų ploviklis sukūrė besiliejančių spalvų festivalį. Lėkštėje pieno šypsojosi žaliai mėlynas,  švarus pasaulis.

Projekto metu mažieji ne tik  pagilino žinias apie rūšiavimo naudą, bet ir ugdėsi ekologinę nuostatą: saugoti, tvarkyti savo artimąją aplinką.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Inga Tamonienė