Netradicinis » Projektas ,,Čir vir vir pavasaris“

Projektas ,,Čir vir vir pavasaris“

1 ir 2 klasių mokiniai dalyvavo projekte ,,Čir vir vir pavasaris“. Vaikai stebėjo ir užrašė pavasarinius gamtos pokyčius. Jie stebėjo grįžtančius paukščius, žiūrėjo apie juos edukacinius filmus, klausėsi paukščių giesmių, fotografavo savo aplinkoje sutiktus giesmininkus.

Pradinukai susipažino su dažniausiai kiemo gėlynuose auginamais ir pavasarį pražystančiais augalais. Fotografavo gėles, kurios pražydo jų kiemuose. Taip pat aplankė gražiausias kaimo sodybas, grožėjosi pavasariniais gėlynais. Suieškojo pagrindines kiaulpienių dalis, išsiaiškino, kokia jų paskirtis, piešė kiaulpienių žiedais.

Vaikai ieškojo atbundančios pievos gyventojų. Pastebėjo, kad dažniausiai pievoje sutinkamos yra skruzdės. Pažiūrėjo edukacinį filmuką apie skruzdes ir aptarė jų naudą gamtai , išsiaiškino, kodėl negalima ardyti skruzdėlynų. Po lietaus stebino sraigių ir sliekų gausa. Vaikai stebėjo sraiges ir sliekus. Susipažino su jų kūno sandaros ypatumais, sliekų nauda, surengė sraigių lenktynes, aptarė jų įvairovę. Nors pavasaris ėjo į pabaigą, bet nepavyko pievoje rasti boružių ir drugelių. Mat šiemet pavasaris labai lietingas, o šie vabzdžiai mėgsta saulę.

Vaikai kalbėjo apie pievose tykančius pavojus, nes pievose gali gyventi ir pavojingi gyventojai - erkės. Išsiaiškino kokių saugumo reikalavimų turi laikytis, kad nekiltu pavojus.

,                    ,Kūrybinėse dirbtuvėlėse“ pasigamino popierinius drugelius, ,,boružių pievą“, sraiges.

Projekto metu pradinukai patobulino gamtos pažinimo gebėjimus, meninę raišką.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė