Netradicinis » Nepriklausomybę švęskime kartu

Nepriklausomybę švęskime kartu

Kovo 10 dieną mokiniai pradėjo netradiciškai.  Prisiminė 1990 m.  kovo 11 d.  žiūrėdami edukacinį pasakojimą , aktyviai atsakė į mokytojos pateiktus klausimus.

Buvo apdovanoti 3-4 klasės mokiniai, kurie dalyvavo dailyraščio konkurse, skirtame paminėti šią datą. Nugalėtojais tapo Smiltė ir Deivydas.

Vykome į Biržų krašto muziejų ,,Sėla”.

Edukacinę pamoką ,,Nepriklausomybę švęskime kartu,, pradėjome nuo muziejaus gidės pasakojimo apie 1918 vasario 16 d. valstybės Nepriklausomybės atkūrimo akto pasirašymą.  Sužinojome apie Biržų krašto politikus A.Petrulį, J.Šerną.

Kalbėdami apie 1990 kovo11 d. Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą , pamoką pradėjome giedodami Lietuvos valstybės himną. Peržiūrėję pateiktį atlikome praktines užduotis grupėse : sudėliojome Biržų seniūnijų žemėlapį, įvardinome Lietuvos regionus, tautinės vėliavos dėlionę, kalbėjome apie Biržus, žodžio ,,laisvė‘‘ prasmę.

Aplankėme L.Valatkienės ir V.J.Juškos parodą - instaliaciją ,,Saga apie Lietuvą“. Muziejaus gidė paaiškino ką reiškia 1,5 mln supiltų sagų bei 7 kompozicijos su prisiūtomis sagomis. Vaikai buvo pakviesti iš sagų sukurti savo kompoziciją į kurią buvo sudėta kiekvieno vaiko emocijos ir mintys, norai ir linkėjimai.

Toliau edukaciją tęsėme Biržų PGT. Komandos gelbėtojai –ugniagesiai, pamainos vadas, inspektorė išsamiai papasakojo apie gaisrus, jų priežastis , pasekmes. Pristatyta gaisrinės mašinos komplektacija, pademonstruotas kvėpavimo aparatas, garsinė signalizacija, įrankiai naudojami avarijose.

Diena praėjo greitai ir turiningai. Svarbu žinoti savo šalies istoriją, gebėti mažais vaikiškais darbeliais, žiniomis, naujais atradimais,  išsaugoti ir puoselėti ką turime- laisvę.

Centro  informacija