Netradicinis » Karjeros diena 2022

Netradicinio ugdymo diena

“Karjeros diena 2022”

Kiekvienas žinome, kaip svarbu dirbti savo mėgstamą darbą. O kaip žinoti, kas tau tinka ir patinka? Kad mokiniams būtų lengviau suprasti, kuo įdomios ir savitos yra profesijos, kad jie lengviau galėtų atrasti save, birželio 7 dieną prisijungėme prie gimnazijoje organizuotos netradicinio ugdymo dienos “Karjeros diena 2022”.

Kratiškių daugiafunkcio centro 1-4 klasių  mokiniai apsilankė Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos nario Arvydo Kudūkio ūkyje Geidžiūnuose. Jis augina apie 150 įvairių rūšių balandžių, kurie yra daugelio parodų nugalėtojai. Balandininkas parodė vaikams taures, parsivežtas iš įvairių parodų. Arvydas yra kviečiamas į parodas, kurios vyksta įvairiose Europos šalyse. Ten jis susitinka su bendraminčiais ir parsiveža naujų balandžių. Balandininkas pasakojo, kad tai daugiau yra jo hobis, negu verslas. Balandžius jis augina jau apie 50 metų- nuo pat vaikystės, bet neslėpė ir to, kad balandžius parodose parduoda už 100 eurų ir pirkėjų, tikrai, atsiranda.

Mažieji “Boružiukų” grupės ugdytiniai lankėsi ūkininkų Artūro ir Danutės Žiemelių fermoje. Ūkininkė vaikams daug pasakojo, rodė, aiškino. Stebėjomės ūkio skaitlingumu (net 150 raguočių), sukurtomis sąlygomis gyvūnų gerovei. Pasirodo karvės turi net savo “spa” zoną, kur šukuojasi, kasosi. Gyvūnai vaikšto laisvi: gali mėgautis fermos vėsa arba eiti ganytis į lauką. Visos suaugusios karvės turi vardus ir ateina juo pašaukus.

Išvažiuodami vaikai svajojo užaugę būti ūkininkais: darbščiais, mylinčiais gyvūnus ir savo darbą.

Centro informacija