Netradicinis » Kaimas

Nepamokinė ugdymo diena ,,Pažink savo kaimą“

Rugsėjo 27 d. pradinėse klasėse vyko nepamokinė ugdymo diena ,,Pažink savo kaimą“. Vaikai keliavo Pavasario gatve. Tai ypatinga kaimo gatvė. Kaip pasakojo gatvės gyventoja Rima Bitinienė, šioje gatvėje gyvena net kelios ,,paukščių“ šeimynos: Kregždės, Vanagai, Geniai.  Vyresnieji pradinukai nubraižė gatvės planą, o mažieji suskaičiavo gatvės namus. Vaikai apsilankė P. Aukštikalnio sodyboje, apžiūrėjo pasagų ir girnų kolekcijas, klausėsi pasakojimo apie Kratiškių kaimą, grožėjosi sutvarkyta sodyba, retais augalais.

Vėliau vaikai nukeliavo į kaimo bibliotekininkės Aldonos Vaičikauskienės sodybą. Sodybos savininkė parodė ir papasakojo apie augalus, augančius sodybos kieme, pavaišino obuoliais, vynuogėmis ir riešutais, užaugintais šios sodybos sode. Didelį džiaugsmą vaikams sukėlė gausi kačiukų šeimyna. Mokinukai rinko gyvūnams vardus, norėjo palaikyti ant rankų, pamaitinti.

Didelė staigmena mokinių laukė Ingos Tamonienės sodyboje. Vaikai pamatė daugiau nei šimtą įvairiausių vištų, klausėsi pasakojimo, iš kur vištos atkeliavo, kaip apsigyveno šioje sodyboje. Ypatingo susidomėjimo sulaukė avytės, kurios taip noriai bėgo prie vaikų, nes norėjo iš jų rankų paragauti duonos.

Pradinukai taip pat apsilankė Kratiškių PGT, apžiūrėjo ugniagesių mašiną, jų uniformas.

Grįžę į mokyklą mokiniai pagamino Pavasario gatvės maketą, aptarė nepamokinę ugdymo dieną, dalijosi patirtais įspūdžiais.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė