Netradicinis » Darbščios rankos

Darbščios rankos – atviros širdys

Vasario 17 dieną Kratiškių mokykloje-daugiafunkciame centre kelinti metai iš eilės vyko jau tradiciniu tapęs valstybinėms šventėms – Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai – paminėti skirtas renginys.  Į centre organizuotą šventinę parodą  susirinko mokymo įstaigos ir kaimo bendruomenės nariai. Susirinkusiuosius pasveikinti atvyko Biržų miesto Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius.  Savivaldybės atstovas pasidžiaugė prasmingu renginiu ir Kratiškių kaimo bendruomenės žmonių kūrybiškumu. Centro direktorė Deimantė Žalinkevičienė priminė, kad renginys centre vyksta  jau nebe pirmus metus, ir kad šių  metų šventinės parodos pagrindinis tikslas buvo atskeisti kūrybingus ir talentingus kaimo bendruomenės žmones, pasidžiaugti jų darbais ir vykdoma veikla gražinant Kratiškių mokyklos-daugiafunkcio centro teritoriją.

Centro vadovė pasveikino ir padėkos raštą įteikė dekoratyvinių medžio darbų autoriui, istorinių praeities simbolių puoselėtojui Vytautui Indriulėnui. Pasak direktorės, tai puiki galimybė priminti jaunajai kartai apie istoriją, kuri atsiskleidžia kruopščiai pagamintuose medžio dirbiniuose. Neliko nepastebėti originalūs  Daivos Žiemelienės mediniai, namų interjerą puošiantys daiktai. Meniški  dirbiniai pabrėžia kūrybišką autorės vaizduotę, kuri atsiskleidžia ne tik kuriant interjero detales, bet ir puošiant centro teritoriją. Visų susirinkusiųjų dėmesį atkreipė Irenos Ratkevičienės rankų darbo gėlių laikikliai ir popierinės gėlės, kurios žavėjo savo tikroviškumu ir pagaminimo preciziškumu. ,,Amžinos gėlės“ autoriaus Deivydo Žiemelio darbas nustebino sugebėjimu prakalbinti šaltą metalą, sukuriant gyvos gėlės įspūdį. Centro darbuotojai džiaugėsi, kad buvę mokyklos mokiniai neužmiršta praeities ir sugrįžta į ją nebijodami parodyti savo kūrybinius darbus. Daug smalsių žvilgsnių stebėjo buvusios mokinės – dabar jau Deimantės Mikkienės – sukurtas ir pasiūtas ,,Kiškučio spintos“ sukneles ir kitus vaikiškus rūbelius, skirtus patiems mažiausiems pasipuošti. Noras įsigyti moters sukurtų rūbelių tik įrodo, kad gražaus bendradarbiavimo renginys gali būti puiki proga pasidalinti savo kūrybinėmis idėjomis ir rezultatais su bendraminčiais. Su meile kurti  sūnaus Juliaus ir mamos Laimos Karvelių darbai vaikams atskleidė autorių nuoširdų šeimyninį bendradarbiavimą, kuris buvo įvertintas renginio dalyvių. Šeimyninio darbo rezultatais galėjo džiaugtis ir  ,,Naktinėjimų“ autorės – dukra Beata su savo mama  Ilona. Darbų autorės pristatė iš modelino pagamintus papuošalus ir juo dekoruotus indus. Ilonos Pavilionienės megzti kostiumėliai ir suknelės, renginio dalyvių nuomone, turėtų ne tik papuošti, bet ir sušildyti. Bendrą parodos dalyvių sukurtų rūbų kolekciją gražiai papildė Dalės Šataitės riešinės. Dalyvius žavėjo Silvijos Tunkūnaitės meninių fotografijų paroda ,,Pagautas kadras“, Jurgitos Narvidaitės-Varžinskienės meninių dirbinių kolekcija ,,Įkvėpimas...“ ir Rimos Bitinienės gėlių kompozicija. Vėliau susirinkusieji į renginį buvo pakviesti pažiūrėti neformaliojo ugdymo būrelio „Atrask save“ mokinių parengtas skaidres. Buvo prisimintos paskutinių kelerių metų mokinių ir mokytojų organizuotos kūrybinės veiklos minint valstybines šventes, pasidžiaugta mokinių kūrybiškumu ir visus šiuos metus lydėjusia juos bendruomeniškumo dvasia. Renginio eigoje parodos dalyviai ir lankytojai galėjo pasivaišinti Ingos Kvedaravičienės paruošto vaišių stalo skanėstais.

Džiugu, kad kūrybinių darbų parodos ,,Darbščios rankos – atviros širdys“  metu  pavyko susikurti šventinę nuotaiką, pasidžiaugti sukurtais darbais, pasisemti įkvepiančių idėjų ir nuoširdžiai pabendrauti.

Kratiškių mokyklos-daugiafunkcio centro informacija