Netradicinis » Binkio takais II d.

Edukacinė pamoka ,,Binkio takais“

,,...Raudonos, margos, gelsvos, baltos

Pražydo tulpės visos kartu‘‘

Tokiais K. Binkio utos žodžiais prasidėjo edukacinė pamoka pradinukams  Papilyje, kurioje mokytojavo poetas. Utas vaikams deklamavo ,,Sėlos‘‘muziejaus direktoriaus pavaduotoja E.Lansbergienė. Išklausius K.Binkio eiles mokiniams reikėjo įvardyti apie kokias gėles deklamuojama, kada jos žydi, surasti jas šioje aplinkoje, o jeigu jos čia neauga- surasti jų  piešinius, apibūdinti. Radome rūtas, augančias, bet dar nežydinčias aguonas, tulpes, byrančius obels žiedus. Aptarėme poeto parašytas knygeles vaikams.

Brukome, šukavome linus, susipažinome, kaip drobė audžiama audimo staklėse.

Toliau keliaudami siaurais sodybos takeliais kalnelyje radome daugybę vaistingų augalų: mėtų, čiobrelių, levandų, melisų. Suskynę kvapnią vaistažolių puokštę plikėme  draugystės arbatą. Apžiūrėjome klėtyje esančius senovinius rakandus, išklausėme jų atsiradimo šioje sodyboje istorijas.

Ačiū sodybos šeimininkei už įdomią edukacinę tęstinę pamoką ,,Binkio takais‘‘.

Pradinio ugdymo mokytoja Neringa Šimonienė