Netradicinis » Amatų diena

Edukacinis renginys „Amatų diena“

Lapkričio 19 dieną Kratiškių daugiafunkciame centre vyko  „Amatų diena“. Jau  tradicija tapo  lapkričio mėnesį  mokykloje organizuoti edukacinį renginį, kuriame dalyvauja visa mokykla. Šią dieną visi  tampa amatininkais...

Mokykloje lankėsi Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriaus metodininkė  Gražina Visockienė ir vyresnioji dailės mokytoja Jurgita Narvydaitė- Varžinskienė , kurios pradinukams papasakojo apie molio savybes, mokė juos keramikos paslapčių. Mokiniai nusilipdė ne tik po dekoratyvinį  dubenėlį, bet ir po snaigę. Savo dirbinius  kruopščiai papuošė norimais motyvais bei ornamentais.  Pačius mažuosius centro mokinukus vilnos vėlimo amato  mokė jų mokytoja Inga Tamonienė ir mokytojo padėjėja Rita Tamašauskienė. Mokinukai uoliai vėlė iš vilnos rutuliukus, vėrė juos į apyrankes ir džiaugėsi pačių pasigamintais papuošalais. Vyresnioji pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė su mokytojo padėjėja Rima Bitiniene su 1,2 klasių mokiniais aptarė šiaudų savybes. Vėliau  kartu gamino šiaudinius angeliukus ir kalėdines eglutes. Pradinių klasių mokytoja Neringa Šimonienė 3,4 klasių mokinius mokė gaminti eglutei žaisliukus iš antrinių žaliavų bei puošti juos gamtine medžiaga. Vyresnioji tikybos mokytoja Sigutė Sakalauskienė pradinukus supažindino su bitininko amatu. Mokytoja papasakojo, kaip  išmoko bitininkauti, parodė vaikams, kaip yra atakiuojami koriai prieš imant medų,  kaip atrodo bičių duonelė, pikis. Aptarė bičių produktų naudą. Visi noriai matavosi bitininko kostiumą, išbandė dūminę,  ragavo medaus. Vėliau mokiniai  ėmėsi žvakių gamybos iš vaško lakštų. Suko, dėjo knatą, šildė, kol gavo kvepiančią savo rankomis pagamintą žvakę. Kad žvakė būtų šventiškesnė-puošė jas raišteliais ir kaspinėliais.

Amatų diena neprailgo. Daug sukurta darbelių pačių mažomis rankutėmis, daug įdėta pastangų ir meilės. Tokių užsiėmimų metu ugdomas  mokinių kūrybiškumas, gebėjimas dirbti komandoje, bendravimas ir bendradarbiavimas, dedami pamatai verslumui. Tikimės, kad ateityje mokiniai pritaikys senuosius amatus ir  taps amatininkais ar verslininkais.