Mokykla » Bibliotekai
2018 metų geriausios vaikiškos knygos rinkimai

2018 metų geriausios vaikiškos knygos rinkimai

 

                             Vasario 14 d. pradinukus į savo klėtelę sukvietė Pranė (mokyklos bibliotekininkė I. Pavilionienė)  ir jos dukra Saveriutė (R. Bitinienė).  Herojės vaikus sukvietė labai svarbiai užduočiai - išrinkti geriausią vaikišką knygą. Pradinukai perskaitė visas penkias knygas, kurios dalyvauja geriausios metų knygos vaikams rinkimuose. Knygas vaikai skaitė ir namuose, ir mokykloje: savarankiškai ir klausėsi kitų skaitymo. Į renginį susirinkusiems pradinukams paskaitė Severiutė, o jos mama Pranė pasidžiaugė, kad Severiutei sekasi vis geriau skaityti. Pirmokai ir antrokai padeklamavo išmoktus eilėraštukus iš D. Čepauskaitės eilėraščių knygos ,,Baisiai gražūs eilėraščiai“, o trečiokai ir ketvirtokai paskaitė ištrauką iš N. Vaitkutės knygos ,,Klampynių kronikos“. Pranė ir Severiutė pakvietė vaikus balsuoti už labiausiai patikusią knygą. Pradinukai balsavo įmesdami į krepšelius po gilutę, kurias užaugino mokyklos kieme augantis ąžuolas, o nubalsavę vaišinosi gilių kava ir meduoliais. Labiausiai skaitoma knyga buvo pripažinta Jurgos Vilės ,,Sibiro haiku“.Ši knyga surinko 16 gilučių. Ją  vaikai skaitė labai susidomėję, su didelia pagarba Sibiro tremtį iškentėjusiems vaikams.     

Mūsų mokykloje geriausios vaikiškos knygos rinkimai vyksta jau ne pirmus metus,  pradinukai noriai ir susidomėję perskaito visas knygas. Knygos skaitomos labai intensyviai. Knygų daug neturime, todėl vaikai turi skubėti skaityti ir iki sutartos datos knygą atiduoti kitam skaitytojui. Tai stiprina vaikų atsakomybę, pareigingumą ir, žinoma, domėjimąsi knygomis.

 

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė