Biblioteka » Šv. Agota, duonos diena

Šv. Agota , duonos diena

Vasario 5 d. 1-4 klasių mokinukai dalyvavo integruotoje-netradicinėje pamokoje. Pradinukai

susipažino su Šv. Agotos, duonos diena. Pamoka vyko nuotoliniu būdu, kurią vedė bibliotekininkė Ilona ir tikybos mokytoja Sigutė. Pamoką pradėjome maldele. Tikybos mokytoja papasakojo apie Šv. Agotą, kuri  buvo  III a. krikščionė, kankinta ugnimi. Ji laikoma ugnies globėja, gelbėtoja nuo gaisro. Šv. Agotos dieną žmonės skuba į bažnyčią, norėdami parsinešti namo pašventintos duonelės, kuri turi saugoti pastatus nuo gaisrų, nelaimių. Bibliotekininkė papasakojo apie duonos gaminimą, kuo ji yra ypatinga, ir kodėl ją turime gerbti ir mylėti.  Mokiniai skaitė pasaką „Artojas ir vilkas“, minė mįsles.  Prisiminė patarles apie duoną, kurios moko, jog duoną reikia gerbti, nevalia jos mėtyti. Nes ji – ne duona, o duonelytė, duonužė, duonukė, duonelaitė, duonikė, duoneliūtė – tokiais gražiais vardais senovėje ją vadino. Vaikai  vardino kokius darbus reikia nudirbti, kad duonutės būtų kiekvieno namuose,   kokios rūšies duoną jie valgo. Aktyviai atsakinėjo į klausimus, susipažino su lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis-kodėl duonelė laikoma šventa ir kaip švenčiama Šv. Agotos diena.
                      Lietuvių liaudies išmintis byloja – „Duona už auksą brangesnė“, o kad vaikai to nepamirštų turėjo atlikti namų darbą-nupiešti piešinuką „ Mano duonutė“.

Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė