Apie mokyklą » Biblioteka
Kalbų diena

PENKTOKAI PAMINĖJO LIETUVIŲ KALBOS DIENAS

Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. Todėl privalome tai branginti ir saugoti, didžiuotis tuo ką turime, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios paskelbė Lietuvių kalbos dienas. Visoje šalyje vyko įvairūs Lietuvių kalbos dienų renginiai.

5 klasės mokiniai šias dienas paminėjo bibliotekoje per  „Skaitymo valandą “. Čia mokinai  ne tik kalbėjosi apie lietuvių kalbos grožį, skambumą, bet ir skaitė eilėraščius, bei  domėjosi žymių žmonių mintimis apie kalbą. Skaitydami kūrinių ištraukas, stebėjosi šiuolaikinėje kalboje nebevartojamomis žodžių formomis. Besiaiškinant žodžių reikšmes  mokiniai juos iliustravo, bei  įdomiausias mintis užrašė atlikdami kūrybinę užduotį  „Švari kalba, graži kalba“. Penktokai prisiminė lietuvių kalbos abėcėlę.

Lietuvių kalbos dienos mokiniams – puiki proga įgyti reikalingų  žinių apie savo kalbą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir ugdytis pagarbą lietuvių kalbai.

Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė