Mokykla » Bibliotekai
Augu skaitydamas

AUGU SKAITYDAMAS

Pradinių klasių mokiniai visą kovo mėnesį dalyvavo projekte „Augu skaitydamas“. 2-4 klasių mokinukai kiekvieną dieną ėjo skaityti ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams. Mažieji labai laukdavo savo draugų, kurie jiems perskaitydavo vis naują pasaką ar istoriją. Projekto
,,Augu skaitydamas‘‘  tikslas – siekti, kad knyga vaikams taptų geru laisvalaikio draugu ir partneriu, nes skaitantis vaikas-  tai išmintingas suaugęs.

Balandžio 1 d. įvyko apibendrinamasis projekto „Augu skaitydamas‘‘ renginys. Taip jau sutapo, kad Balandžio 2 diena - Tarptautinė vaikų knygos  diena. Bibliotekininkė Ilona priminė, kad ši diena sutampa su danų pasakininko Anderseno gimtadieniu ir  pristatė knygų parodėlę, kurioje puikavosi ir šio pasakininko knygelės. Pedagogė visus  pakvietė pasiklausyti skaitomo TARPTAUTINĖS VAIKŲ KNYGOS DIENOS KREIPIMOSI Į PASAULIO SKAITYTOJUS „Buvo kartą...“, kurį parašė Luciana Sandroni, o iš anglų kalbos išvertė Kęstutis Urba.

Bibliotekininkė  pasidžiaugė, kad pradinukai nuoširdžiai ruošėsi, rinkosi knygeles  ir skaitė savo mažiausiems draugams. Šio projekto metu vaikai daug ko sužinojo, įgavo išminties. O kas atidžiai mokėjo klausytis,  sukaupė nemažą bagažą žinių.  Savo žinias mokiniai pasitikrino  viktorinoje „Kas skaito-tas žino“ . Atlikę užduotis vaikai  išsiaiškino, kad knyga- žinių šaltinis, iš kurio mokslo semiasi ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Skaitymas yra vienas iš geriausių būdų, padedančių vaikui tobulėti. Juk skaitant atsiveria kitas pasaulis, o svarbiausia -  savarankiškai atrastas.  Knygose - ne tik nuotykiai, įdomūs jų herojų  gyvenimai. Nieko nėra gražiau, kai herojai atgyja spektakliuose . Pirmokai ir ketvirtokai , vadovaujami mokytojos Nijolės, parodė spektakliuką „Ropė“. Visi džiaugėmės, kad pavyko seneliui su padėjėjais išrauti  ropę ir ją skaniai suvalgyti.

Pasidžiaugę projektu ir apdovanoti Velykų vištelės skanėstais, mokiniai pasižadėjo ir toliau būti aktyviais skaitytojais. „Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.“ (Astrida Lindgren)

Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė