Renginiai » Tolerancijos diena 18

TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio  16 d. mokykloje minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Ši diena 1995 m. UNESCO sprendimu minima lapkričio 16 d. Tolerancijos diena skatina visuomenę atkreipti  dėmesį į skirtingų nuomonių, įsitikinimų, pažiūrų, skirtingų tautybių žmones ir ugdyti pakantumą, pagarbą, kantrybę ir gebėjimą suprasti kitokį. Visą savaitę mokiniai klasių valandėlių metu kalbėjosi, žiūrėjo filmus ir juos aptarinėjo, diskutavo siekdami geriau suprasti  tolerancijos sąvoką, gamino  tolerancijos raktus. Vėliau, pristatydami savo darbus, mokiniai išsakė mintis apie draugystę, pagarbą, atidumą ir kantrybę vienas kitam. Žodžius įprasmino raktai (šių metų tolerancijos dienos simbolis), atrakinantys mintis, širdis, jausmus tam, kad kiekvienas galėtų priimti šalia esantį kitokį, kitokių pažiūrų ir įsitikinimų žmogų.

Minėjimą baigėme  kūrybinės grupės „Atrask save“ mokinių sukurtu filmuku „Būkim draugiški“.

Atlikę įvairias užduotis supratome, kad gyvename tolerantiškoje bendruomenėje ir išmokome atpažinti netolerancijos ir tolerancijos pavyzdžius.