Netradicinis » Vasario 16-oji

Netradicinio ugdymo diena ,,Lietuvai 100 – as”

Vasario 15-ąją mokykloje minėjome Valstybės atkūrimo dieną. Artėjant nacionalinei Lietuvos šventei, mokiniai dar kartą prisiminė Vasario 16 – osios reikšmę lietuviams. Pasidžiaugėme, kad šiais metais ši diena dar reikšmingesnė, nes minime datą, kada prieš šimtą metų,1918-aisiais, 20 Lietuvos Tarybos signatarų pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Minimą datą gražiai įprasmino mokinių surinktų fotografijų apie gimtąjį kraštą paroda. Vaikai į Lietuvą pažvelgė fotografo akimis, prisimindami pačias gražiausias akimirkas iš kelionių ir kasdienio gyvenimo. Vėliau meninės nuotraukos sugulė  mokinių parengtose skaidrėse ,,100 Lietuvos akimirkų“.

Šventinę dieną 6 – 10 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Pažįstu Lietuvą“. Vaikai savo žinias apie gimtinę tikrino atsakydami į klausimus ir atlikdami istorijos mokytojos parengtas užduotis. Tuo tarpu 5 – os klasės mokiniai su savo auklėtoja dalyvavo Biržų pilyje vykusiame mokinių kūrybinių darbų albumo ,,Gimtinei ir Lietuvai“ pristatyme. Mokiniai turėjo galimybę išvysti savo ir savo mokyklos draugų darbus, publikuotus minėtame albume.

Netradicinio ugdymo dieną mokykloje vykusiame renginyje gėrėjomės ne tik gražiais Lietuvos vaizdais, bet skyrėme prasmingus ir skambius žodžius savo gimtinei - Lietuvai. Minėdami Lietuvos šimtmetį mokiniai nusprendė, kad norėdami pažinti savo šalį, turime pradėti nuo  gimtojo krašto pažinimo. Todėl prieš šventinį renginį vaikai rinko ir domėjosi informacija apie įvairias Biržų krašto vietoves ir ruošėsi dalyvauti  kūrybinėje užduotyje ,,Biržai – dalelė Lietuvos“.

Lietuvos ir gimtojo krašto įprasminimas mokinių surinktose nuotraukose, žiniose, gražiuose žodžiuose apie tėvynę leidžia jiems būti aktyviais Lietuvos valstybės piliečiais, pažinti ir mylėti savo gimtinę.