Netradicinis » Vaikų gynimo diena

Vaikų gynimo diena

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Mokiniai aptarė šios dienos svarbą, sužinojo, kad ši diena minima jau 70 metų. 1,2 klasių mokiniai nutarė šią dieną praleisti su šypsena. Vaikai nupiešė bendrą piešinį ,,Aš laimingas“, pasakojo, kas jiems teikia džiaugsmą ir kada būna laimingi. Mokinukai pagamino ,,Džiaugsmo pievelę“, joje ,,pražydo“ šypsenėlių gėlės, surengė balionų putimo varžybas, žaidė įvairius žaidimus.

3, 4 klasių mokiniai žiūrėjo filmą  ,,Protėvių šauksmas”, aptarė jo veikėjus, nuotykius. Visus sujaudino Šuns Bako drąsa, ryžtas, pasiaukojimas , ištikimybė žmogui. Išbandė naują piešimo būdą naudojant spalvų suliejimui celofaninį maišelį. Gautą vaizdą papuošė vasariniais ramunių žiedais  iškirptais iš popieriaus. Pūtė balionus, su jais linksmai lenktyniavo, atliko užduotis. Visi išbandė skaičių šokį , karoliukų vėrimą, bokšto statymą iš vienkartinių stiklinių, stebėjo, kaip vanduo veikia ,,Skittles“ saldainiukus ir išsilieja nuostabios spalvos.

Mažieji centro ugdytiniai vaikų gynimo dieną šventė lauke. Jie įkūrė stovyklavietę žaidimų aikštelėje. Tiesiog po mokyklos langais ir puikiai leido laiką iškylaudami.  Mokytoja Inga vaikams pastatė palapinę, kurioje mažieji ne tik žaidė, bet ir saldžiai numigo pietų miego. Kepė dešreles, žaidė linksmus žaidimus.

Visus centro mokinukus pasveikino apsilankiusi Kakė Makė. Vaikai džiaugėsi netikėta staigmena, noriai šoko ir dainavo, varžėsi balionų putimo varžybose. Viešnia  vaikus  supažindino su vaikų teisėmis:

...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas... aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu... kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba... aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą... niekam nevalia manęs mušti... visi vaikai yra svarbūs... aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju... aš turiu teisę žaisti... Atsisveikindami vaikai su  Kake Make pažadėjo linksmai leisti laiką, išdykauti, pramogauti.

Šventės baigėsi, tačiau liko geros emocijos, prisiminimai ir atostogų laukimas. Norėtųsi, kad visų Lietuvos vaikų vaikystė  būtų laiminga bei linksma, kupina kuo spalvingesnių įspūdžių, džiaugsmo, nuoširdaus vaikiško juoko.

Centro informacija