Netradicinis » Mokytojų diena

Nepamokinė veikla, skirta pasveikinti mokytojas

Spalio 4 d.  mokykloje Tarptautinės mokytojų dienos proga pagerbėme mokytojas ir tuos, kurie prisideda prie mūsų ugdymo. Pagrindiniai šventės organizatoriai buvome mes, dešimtokai. Jau nuo ankstaus ryto  pakvietėme visus mokyklos bendruomenės narius į mokyklos foje, kur kupini jaudulio širdyse keliais  eilėraščių posmais  pasveikinome savo mokytojas su jų diena. Vėliau nusprendėme, kad mokytojų pareigas prisiimsime  mes patys, o mokytojoms leisime pabūti ,,mūsų kailyje“.

Priimdami šį iššūkį jautėmės labai atsakingi, nes suprantame, koks nelengvas yra mokytojo darbas. Džiaugėmės galėdami pajausti tai, ką jaučią mūsų mokytojai mokydami mus. Kartu norėjome, kad mokytojos prisimintų mokyklines dienas ir pamokas. Todėl dar šventės išvakarėse sukūrėme tvarkaraštį, kurio turėjo laikytis ,,naujosios mokinės“ ir atlikti dešimtokų paruoštas užduotis. Pirma pamoka, skirta kūno lavinimui, prasidėjo anglų kalbos kabinete. Šios pamokos vadovo pareigas  prisiėmė dešimtokas Dangiras. Mankšta buvo skirta visam kūnui. Kiek girdėjau, mokytojos šioje pamokoje ne tik sportavo, bet ir smagiai juokėsi, jautėsi puikiai.

Antros pamokos metu vyko „Mokytojų protmūšis“. Jame dalyvavo net mokyklos direktorė. Mokytojoms reikėjo atsakyti į įvairių sričių klausimus, atspėti užkoduotas dainas ir jų atlikėjus. ,,Naujosios mokinės“ puikiai susitvarkė su joms skirtais klausimais, linksmai pasišnekučiavo ir pajuokavo. Mums, šios pamokos organizatorėms – Akvilei ir Ingai, buvo smagu matyti savo mokytojas gerai nusiteikusias, linksmai šurmuliuojančias mūsų sugalvotoje pamokoje. Protmūšį laimėjo mokyklos direktorė Deimantė. Nuo jos neatsiliko ir matematikos mokytoja Jolanta.

Mokinių kūrybiškumą pasveikinant savo mokytojas pademonstravo „Atrask save“ būrelio mokiniai pristatydami savo sukurtą filmuką „Gėlių horoskopas mokytojoms“. Mokytojos labai nudžiugo sužinojusios, į  kokias gėles jos yra panašios ir  atidžiai perskaitė savo gėlės horoskopą.

Daug gerų vertinimų sulaukė „Mokytojų meninės dirbtuvės“. Šios pamokos metu reikėjo piešti fraktalą. Kadangi fraktalą galima piešti užsimerkus, tai ,,mokinės“ šią užduotį atliko susidomėjusios ir kūrybiškai nusiteikusios. Skatinamos savo vidinio balso mokytojos nupiešė įvairių formų kontūrus, kuriuose buvo galima įžiūrėti gyvūnus ar žmonių veidus. Manau,  šioje pamokoje buvo daug kūrybiškumo ir gerų emocijų.

Apibendrinti savo dalyvavimą pamokose ir buvimą mokinėmis mokytojos galėjo dalyvaudamos  mokytojų arbatėlės pamokoje. Jos metu mūsų ugdytojos šnekučiavosi, linksmai juokėsi ir, aišku, gėrė kavą.

Manau, mokytojoms patiko mūsų, dešimtokų, sumanymas ir jos nenusivylė mūsų pastangomis originaliai pasveikinti jas šios gražios šventė proga. Norėtųsi padėkoti mokyklos direktorei, mokytojoms Jurgitai ir Ilonai, kurios leido ir padėjo mums surengti šią šventę.

X klasės mokinė Inga Šulniūtė