Netradicinis » Mielas lietuviškas žodis

Nepamokinio ugdymo diena projektas

,,Mielas lietuviškas žodis“

Kovo 10 dieną 1-2 klasėse vyko nepamokinio ugdymo diena ,,Mielas lietuviškas žodis“. Šį projektą skyrėme lietuvių kalbos dienoms ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Pirmokai klausėsi Vytės Nemunėlio eilėraščio ,,Mano Vytis ir trispalvė“, išrinko gražiausiai skambantį žodį. Vaikai nusprendė, kad gražiausiai skambantis žodis – trispalvė. Pirmokai išsiaiškino žodžio reikšmę,  iškirpo ir suklijavo trispalvę. Ant popierinės trispalvės užrašė tekste rastus ilgiausius žodžius.

Vaikai ir tėveliai surengė virtualią darbų parodą ,,Gražiausias lietuviškas žodis“. Jie išsirinko gražiausią žodį ir jį iliustravo. Gražiausiais lietuviškais žodžiais buvo išrinkti: ačiū, šeima, mama, tėvynė.

Mokinukai skaitė P. Stalionio eilėraštį ,,Lietuviškai“ ir aptarė, kaip svarbu yra lietuviškomis raidėmis rašyti žinutę, nes gali žodžiai likti nesuprasti:

,,Tu ,,lietuviskai zodi rasai...“

,,Rastas“? ,,Raštas“? Gal ,,rąstas“? Kas žino?

Kimsta priebalsių, balsių balsai.

Miršta žodžiai, kurių nepažino”.

Vaikai parašė sveikinimus su Kovo 11-ąja vieni kitiems ir tėveliams, rašė tik lietuviškomis raidėmis.

Antrokė Emilija pamokė draugus naudotis programa ibis Paint. Vaikai sukūrė

sveikinimus Lietuvai su artėjančia švente.

Pradinukai pasidžiaugė gimtosios kalbos skambumu ir gražumu bei nutarė ne tik kalbėti, bet  rašyti taisyklingai.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė