Netradicinis » Kelionė

Ilgai laukta kelionė po Aukštaitiją

2019 m. rugsėjo 20 dieną 1-10 klasių mokiniai su tėvais ir mokytojomis keliavome į Pakruojį ir Naisius. Išvykome gana anksti, bet kelionė netruko ilgai, tad daugelis nė nespėjo snūstelėti.

Pirmoji mūsų stotelė buvo Pakruojyje, ten aplankėme įžymųjį Pakruojo dvarą. 1-4 klasių mokinukai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Dūzgiantis dvaro bičių gyvenimas". Vaikų laukė bitininkė Irena. Ji papasakojo apie biteles, jų priežiūrą, bičių produktus. Dvaro kieme vaikai apžiūrėjo bičių avilius. Įdomu buvo pamatyti senuosius avilius, kurie visiškai nepanašūs į šiuolaikinius. Bitininkė pakvietė vaikus patiems pasigaminti žvakę iš vaško plokštelės. Vėliau laukė dar įdomesnis darbas-vaškinių figūrėlių gamyba. Baigę darbus vaikai džiaugėsi ir grožėjosi savo darbeliais ir ragavo bičių medaus, žiedadulkių ir bičių duonelės.

7-10 klasių mokinius pasitiko nenusakomo grožio dvaro ponia ir pravedė edukacinę pamoką ,,Nerašytos dvaro istorijos". Išgirdome labai daug įdomių istorijų; nuo paprasčiausių tarnų gyvenimo iki dvariškiams būtinų etiketo taisyklių.Vėliau mus pasitikusi ponia išdidžiu žingsniu palydėjo į kostiuminę, ten visi turėjome galimybę išsirinkti prabangiausias skrybėlaites bei ne ką mažiau puošnius kaklo aksesuarus žabo. Atrodėme kaip tikri dvariškiai.

Pasibaigus edukacinėms veikloms galėjome dar šiek tiek pasivaikščioti po dvaro teritoriją. Regimi  vaizdai daugeliui atėmė žadą.

Antrąją mūsų kelionės dalį praleidome Naisiuose. Dalis vaikų nužygiavo į dažasvydžio kiemą, o kita dalis vaikščiojo po visą Naisių teritoriją. Spėjome truputį pasisukti karuselėmis, apžiūrėjome vietines gėles, lelijų  kolekciją, aplankėmė triušių salą, supynių parką,  nukeliavome į žaidimų aikštelę. Vėliau, sulaukę grupės, grįžtančios iš ,,karo lauko", kopėme į žymiąją Naisių ,,Baltų areną" ir gėrėjomis vaizdu iš aukštai...

Namo keliavome kupini geros nuotaikos, lydimi gerų emocijų, skambios muzikos ir džiaugėmės turėję galimybę apsilankyti dviejose Aukštaitijos edukacinėse erdvėse, susipažinti su tų vietų istorija, papročiais ir jau šiems laikams būdingomis pramogomis.

VIII klasės mokinė Taja Kučinskaitė