Apie mokyklą » Karjeros ugdymas
Profesijų mugė

KARJEROS DIENA

Gegužės 17 d. mokykloje vyko KARJEROS DIENA „ PROFESIJŲ MUGĖ —ЯРМАРКА  ПРОФЕССИЙ —PROFESSION  FAIR“. Tikslas:  sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ir / ar darbinės veiklos pasirinkimui, tolesnei profesinei raidai ir mokymuisi visą gyvenimą. Kalbų svarba darbo rinkoje seniai žinoma. Todėl šiuo metu ieškantis darbo vienos užsienio kalbos nebeužtenka, būtina mokėti bent dvi užsienio kalbas. Šį sykį buvo pasirinkta karjeros dieną  integruoti su užsienio kalbų mokėjimu bei viešu kalbėjimu. Renginyje svečiavosi savanorė iš Sankt Paterburgo Daria Bolokhova, kuri su mokiniais bendravo rusų ir anglų kalbomis bei „Levandų ūkis“ įkūrėja Giedrė Jankūnienė, kuri pristatė savo verslą. Viešnios įdomiai pasakojo apie savo pasirinktas profesijas, dalinosi patirtimi, akcentavo užsienio kalbų mokėjimo svarbą  karjeros galimybėms. Renginyje viešai kalbėdami mokiniai demonstravo gimtosios ir  užsienio kalbų žinias. Įdomiai ir kūrybingai pristatė namų darbų užduotį „Linksmai apie profesijas“.  Penktokai pasakojo apie bepiločio orlaivių  piloto profesiją  ir pademonstravo drono skrydį. Šeštokai buvo apsirengę  įvairių profesijų atstovais,  mynė mįsles ir prašė atpažintas profesijas įvardinti užsienio kalbomis. 7 kl. mokiniai pristatė programuotojo profesiją ir akcentavo  anglų kalbos bei matematikos žinių svarbą.  Aštuntokai kalbėjo angliškai apie buhalterio profesiją, o devintokai pasakojo apie siuvėjo darbą. Mokiniai savo žinias ir išradingumą parodė, kai reikėjo atlikti kūrybines užduots. Pirmoje užduotyje mokiniai turėjo atpažinti reklamoje LA FAMILIA paslėptas profesijas. Antroje užduotyje  VERSLO IDĖJA –mokiniai, gavę po tris daiktus, turėjo juos  tarpusavyje susieti ir sukurti atieties verslo idėją bei  sugalvoti pavadinimą ir pristatyti ją draugams. Užduotys pavyko, visi džiaugėmės mokinių pateiktomis idėjomis. Pamatėme, kad  paprastuose dalykuose gali slypėti genialios mintys ir gimti puikios verslo užuomazgos ateičiai.

Tokia integruota karjeros diena- puikus motyvacijos šaltinis kalboms mokytis,  nugalėti baigę kalbėti kitiems, padeda įgyti drąsos ir pasitikėjimo kalbant viešai. Visa tai plečia mokinių akiratį, moko susieti  žinias su ateities planais, studijomis, profesijomis,  o netolimoje ateityje padės  vyresnių klasių mokiniams įgyvendinti būsimus karjeros planus.

KU koordinatorė  Ilona Pavilionienė