Mokykla » Bibliotekai
Knygų mainai

Inicijuojama akcija „KNYGŲ MAINAI“

Perskaitytoms knygoms neverta dūlėti namų lentynose, todėl mokyklos biblioteka pasiūlė 1-5 klasių mokinukams pasikeisti su draugais perskaitytomis knygelėmis. Tai galimybė nemokamai keistis knygomis ir sukurti nenutrūkstamą knygų mainų grandinę. Inicijuojamos akcijos „Knygų mainai“  tikslas -  perskaityti bent vieną knygelę per pavasario atostogas ir  pasidalinti įspūdžiais su draugais. Manu, kad knygų mainai vaikams patiks ir juos tęsime iki mokslo metų pabaigos.

Kovo 18 d.  mokyklos pirmojo aukšto palangės tapo originaliomis knygų lentynomis, kur  įsikūrė vaikų suneštos knygelės. Kiekviena knygelė buvo pažymėta savininko inicialais, kad nepasimestų ir galėtų sugrįžti pas šeimininką. Mokiniai per partraukas galėjo apžiūrinėti juos dominančias knygeles, o išsirinktą knygelę užsirašyti knygų mainų kortelėje.Toks mainymasis knygomis žavi atradimo džiaugsmu, mažina išlaidavimą ir nereikalingą vartojimą bei skatina knygas iš tiesų skaityti, o ne palikti jas kaupti dulkes namie. Tai, kas daugeliui yra pamiršta ir sena, kitam gali atrodyti senai ieškotas lobis.

Kviečiame visus  dalytis perskaitytų knygų lobiais.

Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė