Mokykla » Bibliotekai
Knyga

Šeštokų Kalėdiniai skaitymai

Gruodžio 13 d. šeštokai su mokyklos bibliotekininke ir klasės auklėtoja lankėsi Biržų mieste, kur  turiningai leido laiką su knyga. Prie Kalėdinės eglės apžiūrėjome įspūdingą baltą miestelį ir  įsikūrę  „Tylos“  namelyje  skaitėme  A. Kerolio  knygą „Alisa stebuklų šalyje ir veidrodžių karalystėje“. Tai knyga iš  privalomo  literatūros sąrašo 6 klasei. Skaityti galėjo tik tas, kuris užsidėdavo nykštuko kepuraitę, o baigęs turėdavo  perduoti  kitam . Visiems teko gražiai ir raiškiai paskaityti draugams po pasirinktą ištrauką. Pasidžiaugę gražuole egle nuskubėjome į knygyną. Mus pasitiko knygyno šeimininkė Marija, kuri supažindino su knygų skyriais, parodė naujas patalpas. Vaikų literatūros skyriuje suradome net du naujus leidimus mūsų skaitomos  knygos. Jos  buvo daug didesnės ir  gražesnės, bei kvepiančios spaustuvės dažais. Apžiūrėję iliustracijas, tęsėme skaitymus toliau. Kiek sušilę nuskubėjome į piceriją. Kol buvo ruošiamos picos, skaitėme ištraukas,  dalinomės įspūdžiais ir smagiai šnekučiavomės.

Nusprendėme, kad skaitymas balsu netradicinėje aplinkoje skatina domėtis knygomis, ugdo poreikį skaityti, ieškoti įdomių, svarbių sau ir bendraamžiams dalykų, bei dalintis patirtimi ir atradimais

Mokyklos bibliotekininkė   Ilona Pavilionienė