Mokykla » Bibliotekai
Internetas

Saugesnio interneto diena

Kaip ir kasmet vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios  tikslas – skatinti vaikus ir jaunuolius saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bei mobiliaisiais įrenginiais. Jau 14-ąjį kartą vyksiančios tarptautinės Saugesnio interneto dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!

Minėdami Saugesnio interneto dieną  6 klasės mokiniai klasės valandėlės metu sužinojo apie  asmeninės informacijos pateikimą  internete, apgavystes, bendravimą virtualioje aplinkoje, technologines grėsmes, priklausomybę nuo žaidimų. Pakviesti bibliotekininkės Ilonos  6 kl. mokiniai  lankėsi bibliotekoje . Čia  prisiminė  saugaus  naudojimosi  internetu taisykles  ir  pasižadėjo šių taisyklių laikytis ir kruopščiai saugoti savo duomenis, o susidūrus su  žalingu turiniu ar nemalonumais  kreiptis į suaugusius. Bibliotekininkė pakvietė vaikus sudalyvauti konkurse „Papuošk bibliotekos duris“.  Nieko nelaukdami vaikai  kibo į darbą.  Mokinių nuomone-  be išmanaus telefono šiuolaikinis  jaunimas negali apseiti, nes tai bendravimui ir informacijai gauti skirta priemonė, kuri nepaleidžiama iš rankų. Todėl durims papuošti  buvo pasirinktas telefonas su populiariausiomis  programėlėmis, kurias naudoja jaunimas. O raudonas skėtis  vaikų nuomone -  skydas,  saugantis  nuo pavojų.  Šeštokai dirbdami drauge  vieningai nusprendė  vadovautis šūkiu „Būk atsakingas  ir būsi saugus“ . Juk nuo mūsų pačių priklauso saugumas viešoje erdvėje.

Ačiū šeštokams už dalyvavimą konkurse. Beleika laukti rezultatų.

Džiugu, kad moksleiviai suvokia pagrindinius saugios veiklos internete principus. Tikimės, kad juos taikys ir praktiškai.

Bibliotekininkė Ilona